GALATA ÇİGONG ATÖYESİNDE NELER OLUYOR ?

IMG_1302

GALATA ÇİGONG ATÖLYESİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR ?

Galata Çigong Atölyesi’nde; Tayland’daki okulumuz “Thai Qi Holistics” (TQH) Çigong Kliniğinde uygulanan ve öğretilen medikal çigong egzersizlerini öğrenebilir ve hayatınızda uygulayabilirsiniz. Egzersizler vücut sağlığınızı ve yaşam kalitenizi arttırır.
Atölyemize devam edecek olan üyelerimizden, randevu işlemlerinden hemen sonra bir konsültasyon formu doldurmalarını rica ediyoruz. Kağıt israfını önlemek için form email üzerinden gönderilecektir.

BİREYSEL MEDİKAL ÇİGONG DERSLERİ:
10’lu veya 20’li paketler halinde satınalabileceğiniz bu dersler 1 saat sürer. Sizin rutininize uygun yapılan haftalık bir programla, egzersizleri hocayla birebir karşılıklı yapabilirsiniz. Böylelikle çalışmalar tamamen sizin beden yapınıza ve sıkıntılarınıza göre şekillenir. Belirli bir rahatsızlık üzerinde çalışarak gelişme kaydetmek amaçlanıyorsa bu çalışma şeklini tavsiye ederiz.
Daha detaylı bilgi için: esrathai@gmail.com

4 MODÜLDEN OLUŞAN HAFTASONU MEDİKAL ÇİGONG ATÖLYELERİ:
Bu eğitimlerin tarihleri yaz sonu yayınlanır. Talep halinde yıl içersinde yeni sınıflar açılabilir. 4 modülden oluşur ve her ay 1 haftasonu olacak şekilde planlanır. Eğitim 5 ila 7 kişilik küçük bir grubun birlikte çalışmasıyla gelişir. Kişi sayısı bilhassa azdır, böylece her katılımcının kendine has hizalanması ve her yönde dengeye doğru yönlendirilmesi mümkün olur. Cumartesi ve Pazar günleri 10:00’dan 16:00’a kadar TQH egzersizleri yoğun bir şekilde çalışılır.
Temel olarak “7 Static Poses” (7 sabit duruş) formunun öğretildiği program aşağıdaki gibi ilerler.
1. Modül: Isınma hareketleri, Duruş: 1, 2, 3, Yer hareketleri, Metal meditasyonu.
2. Modül: Isınma hareketleri, Duruş: 1,2,3,4,5, Yer hareketleri, metal meditasyonu, Dinamik Çigong.
3. Modül: Isınma hareketleri, Duruş: 1,2,3,4,5,6,7, Yer hareketleri, metal meditasyonu, Dinamik Çigong
4. Modül: Isınma hareketleri, Tüm duruşların tekrarı ve ince ayarlar, yer hareketleri, Dinamik Çigong, “Seven Stars” (Yedi Yıldız) formuna giriş.

Daha detaylı bilgi için: esrathai@gmail.com

SANDALYEDE MEDİKAL ÇİGONG:
Çeşitli sebeplerden dolayı ayakta egzersiz yapamayacak olanlar ve/veya daha yaşlı üyelerimiz için gene 10’lu ve 20’li paketler halinde oluşturulacak özel bir eğitim programıdır.Dersler 1 saat sürer.
Belli bir yaştan itibaren, tabiat kanunları gereği vücudun enerjisi düşüşe geçer. Bu nedenle yaşamız ilerlerken ağır sporlar yerine Çigong egzersizlerini tercih edersek vücudun enerji rezervlerini akıllıca ve bilinçle kullanmış olur, yaşlılık günlerimizi daha sağlıklı ve zinde geçirebiliriz.

Daha detaylı bilgi için: esrathai@gmail.com

Çİ MASAJI ve KUPA ÇEKME (CUPPING) :
Süresi 35 dakikadır.
Özellikle soğuk kış günlerinde yaşanan sırt problemlerinde önerilir. Isıtıcı susam yağı ile kupalar birlikte kullanılır. Arka bedeni dengeye getirici kısa bir çi masajının ardından yağ ve kupalar uygulanır. Vücutta soğuk algınlığı varsa buna da çok iyi gelir.

Daha detaylı bilgi için: esrathai@gmail.com
THAI MASAJI :
Süresi 90 dakikadır.
Thai masajı rahat kıyafetlerle yer yatağı üzerinde yapılır. Hiç yağ kullanılmaz.
Vücudun kas, iskelet ve sinir sistemini büyük ölçüde rahatlatan çok etkili bir çalışmadır. Ritmik , yumuşak baskı ve esnetmelerle yapılan masaj kan dolaşımını canlandırır, düzenli nefes alış verişi oksijenin problemli bölgelere ulaşmasını sağlar; eklemlerde ve kaslarda birikmiş olan toksinlerin vücuttan elimine edilmesine yardimci olur. Bütün organ ve dokular yeniden canlılık kazanırken zihin sakinleşir ve derin gevşeme gerçekleşir.

Daha detaylı bilgi için: esrathai@gmail.com

3 comments

  1. Meraba benim beynimde tümör var ama iyi huylu çok şükür 3 defa beyin ameliyatı oldum büyüyor tamamı alınamıyor yerinden dolayı alınması riskli olabilir diye bu konuda katılmak istiyorum ne dersiniz ancak masaj yaptırmaya çok sıcak bakamıyorum ne dersiniz ayrıca abimde de beyin tümörü çıktı nisan 2017 de ameliyat oldu ne yazıkki onunki iyi huylu değil tedavi görüyor ne dersiniz merak ediyorum yorumunuzu ilginize teşekkürler şimdiden 🙏😇🌈

  2. Merhabaesra hn, cikong yapmak ogrenmek istiyorum. Agustost itibariyle istanbuldayim .atolye yeri nerede galatada? Gorusmeye gelmek isterim. 1 kere cikong 1 kere de tai chi grup dersine katildim. Onceleri yoga yapmistim. Amacim saglikli olmak. 46 yasindayim. Tskler

    • Merhabalar Ebru Hanım, çok sevinirim gelirseniz 🙂 Sadece Ağustos’un ilk haftası İstanbul dışında olacağım, bilginiz olsun. Atölyemin yeri çok kolay, İstiklal caddesi metroya ve Karaköy vapura oldukça yakın. esrathai@gmail.com adresinden yazışırsak, hem telefonumu hem de açık adresi vereyim. Sevgilerimle 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s