Esra Yazıcı hakkında

2002 senesinden beri Thai masaj  terapisti. 2004 senesinden beri Thai masaj eğitimleri veriyor. 2012 senesinde Thai Qi Holistics, Chiang Mai bünyesinde başladığı ve üzerinde hergün düzenli olarak  çalıştığı Chi Gong eğitimlerini 2014 itibariyle hoca düzeyinde tamamlayıp Chi Gong dersleri vermeye  başladı. Seneler içersinde  Thai masaj ve Chi Gong ile ilgili olarak 3’er aylik eğitimler için 8 kez Thailand’da,  bir kez İsviçre’de;  Acupuncture ve Chinese medikal masajı (Tuina) eğitimi almak üzere de 6 ay Shanghai’da bulundu. Her sene Nisan ayında Endonezya’nın Bali adasında bir Budist tapınağında gerçekleşen Çigong okulunun yoğunlaştırılmış kamplarına katılmakta, hocası ve diğer eğitmen arkadaşlarıyla biraraya gelerek bilgilerini derinleştirmektetir.

THAI MASAJ; Seneler içinde birçok hocayla çalıştı fakat asıl olarak, Chiang Mai, Tayland’da küçük bir köyde yaşayan ve çok taktir edilen bir hoca olan Pichest Boonthumme’nin  düzenli öğrencisidir. Son olarak  2012 yılında “Thai Massage Vacanza” tarafından İsviçre Alp’lerinde düzenlenen bir Thai Masaj kursuna katıldı.Genç nesil hocalar arasında iyi bir isim yapmış olan, International Society of Thai Yoga Massage (Sunshine Network) hocalarından Khirisnataki ‘nin verdiği 90 saatlik kursu da tamamlayarak “Thai Yoga Massage” sertifikasını aldı.

CHI GONG / CHI MASAJ;  2012 senesinden beri; Chiang Mai, Thailand’da bulunan  “Thai Qi Holistics” adlı Chi Gong kliniğinin kurucusu olan Çin Tıbbı doktoru ve Chi Gong Master’ı  Ajarn  Toh’un düzenli öğrencisidir. Bu klinikte Chi Gong ve Chi Masaj eğitimlerine düzenli olarak devam etmektedir. 2014 senesi itibariyle hocasının  onayıyla kendi eğitimlerini vermeye başlamıştır.

ÇALIŞTIĞI YERLER ;

2002 yılında Planet Health Club, Kuruçeşme;

2003-2004 yıllarında Çırağan Health Club, Çırağan;

2004-2007  yıllarında Motus Wellness Club, Nişantaşı

2007-2008 yıllarında Lotos Spa, Shanghai

2010-bugün   Serotonin, Çiftehavuzlar

bünyelerinde full-time ya da part-time terapist olarak çalıştı.

 

2004-2005 Bilgi Üniversitesi – Bilgi Eğitim, Dolapdere bünyesinde Thai masaj eğitmeni olarak çalıştı. Bu tarihlerden günümüze kadar çeşitli  bünyelerde düzenli olarak Thai  masaj kursları düzenlemektedir.

2007-2008 seneleri içinde 6 ay Shanghai’da kaldı, Shanghai University of Traditional Chinese Medicine bünyesindeki eğitimin ardından akupunktur, moxibustion ve Çin medikal Masajı (Tuina)  konularında sertifikalar aldı.

 

Sertifikalar 

2012                               : Certificate for  90 hour Thai yoga massage from Internatioinal Society of Thai  Yoga Massage (Sunshine Network) , Kiental Switzerland

2007                               : Certificate for Acupuncture and Moxibustion from Shanghai University of Traditional Chinese Medicine.

2007                               : Certificate for Chinese massage Tuina from the International Educational      Centre of Traditional Chinese Medicine, Shanghai University of Traditional     Chinese Medicine.

2003-2008                      : 5 sene içersinde 4 kez 3’er aylık periodlarda Thai masaj masterı Pichest     Boonthumme’ın öğrencisi oldu ve her fırsatta olmaya devam ediyor.

2002                             : Diploma in Nuad Bo-Rarn Thai Massage from ITM, Chang Mai Thailand

2002                             : Diploma in Teacher Training Nuad-Bo-Rarn Thai Massage, Chang Mai Thailand

2002                             : Diploma in Sen – Therapy Nuad Bo-Rarn Thai Massage            (International Training Massage), Chang Mai Thailand

2002                             : Certificate of Foot Reflexology from Traditional Health Centre,  Chang Mai Thailand

 

 

4 comments

  • Bir süredir Uzak Doğu’dayım kendi eğitimlerim için. Önümüzdeki Ekim ayından itibaren eğitimlerime dönecek ve buradan yayınlayacağım, sevgiler

   • Merhaba bem Klinik Psikolog
    Ayşin Akdağ
    Videolarınızdan ce eğitimlerinizden haberdar olmak istiyorum.Alanımda kullanabileceğim Bölümlerin olduğunu düşünüyorum

   • Ayşin Hanım merhabalar,

    Çok teşekkür ederim mesajınız ve ilginiz için. Biraz geç yanıt yazdığım için de özür dilerim. İçinde bulunduğumuz durum nedeniyle şu anda mevcut öğrencilerimle zoom üzerinden bire bir derslerimize devam edebiliyoruz yalnızca. Email adresim esrathai@gmail.com a bir mail gönderirseniz ileride nasıl işbirliği yapabileceğimiz konusunda haberleşebiliriz.

    Sevgilerimle,
    Esra Yazıcı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s