Esra Yazıcı hakkında

2002 senesinden bu yana çok yoğun çalışan, alanında tanınan bir  Thai masaj  terapisti ve eğitmeni. 2004 senesinden beri Thai masaj eğitimleri veriyor. 2012 senesinde Thai Qi Holistics, Chiang Mai bünyesinde başladığı ve üzerinde her gün düzenli olarak  çalıştığı Chi Gong eğitimlerini 2014 itibariyle hoca düzeyinde tamamlayıp Chi Gong dersleri vermeye  başladı. Seneler içersinde  Thai masaj ve Chi Gong ile ilgili olarak 3’er aylik eğitimler için 10 kez Thailand’da,  bir kez İsviçre’de;  Çin tıbbı, Acupuncture ve Chinese medikal masajı (Tuina) eğitimi almak üzere de 8 ay Shanghai’da bulundu. Her sene Nisan ayında Endonezya’nın Bali adasında bir Budist tapınağında gerçekleşen Qigong okulunun yoğunlaştırılmış kamplarına katılmakta, hocası ve diğer eğitmen arkadaşlarıyla bir araya gelerek bilgilerini geliştirmektedir. Pandemi döneminde hocasıyla çalışmalarına online olarak devam etmiştir ve etmektedir.

THAI MASAJ; Seneler içersinde birçok hocayla çalışmış olmakla beraber, asıl olarak Chiang Mai, Tayland’da küçük bir köyde yaşayan ve önemli bir master olarak tanınan Pichest Boonthumme’nin  düzenli öğrencisidir.

2012 senesinde “Thai Massage Vacanza” tarafından İsviçre Alp’lerinde düzenlenen “Dynamic”  Thai Masaj kursuna katılarak; genç nesil hocalar arasında iyi bir isim yapmış olan, International Society of Thai Yoga Massage (Sunshine Network) hocalarından Khirisnataki ‘nin verdiği 90 saatlik kursu da tamamlayarak “Thai Yoga Massage” sertifikasını almıştır.

CHI GONG / CHI MASAJ;  2012 senesinden beri; Chiang Mai, Thailand’da bulunan  “Thai Qi Holistics” adlı Qigong kliniğinin kurucusu olan Akupunktur doktoru ve Qigong Master’ı  Ajarn  Toh’un düzenli öğrencisidir. Bu klinikte Qigong ve Qi Masaj eğitimlerine düzenli olarak devam etmektedir. 2014 senesi itibariyle hocasının  onayıyla kendi eğitimlerini vermeye başlamıştır.

ÇALIŞTIĞI YERLER ;

2002 yılında Planet Health Club, Kuruçeşme;

2003-2004 yıllarında Çırağan Health Club, Çırağan;

2004-2007  yıllarında Motus Wellness Club, Nişantaşı

2007-2008 yıllarında Lotos Spa, Shanghai

2010-2015   Serotonin, Çiftehavuzlar

bünyelerinde full-time ya da part-time terapist olarak çalıştı.

2004-2005 Bilgi Üniversitesi – Bilgi Eğitim, Dolapdere bünyesinde Thai masaj eğitmeni olarak çalıştı. Bu tarihlerden günümüze kadar çeşitli  bünyelerde düzenli olarak Thai  masaj kursları düzenledi.

2007-2008 seneleri içinde 8 ay Shanghai’da kaldı, Shanghai University of Traditional Chinese Medicine bünyesindeki eğitimin ardından akupunktur, moxibustion ve Çin medikal Masajı (Tuina)  konularında sertifikalar aldı.

Son dönemlerde, daha küçük gruplarla, kendi atölyesi olan “Galata Çigong atölyesinde” kurslar düzenlemekte ve özel dersler vermektedir. Masaj seanslarını vermeye de gene kendi atölyesinde devam etmektedir.

Sertifikalar 

2018                               : TC Milli Eğitim bakanlığı, 608 saatlik Masör-Masöz Programı kurs bitirme belgesi.

2012                               : Certificate for  90 hour Thai yoga massage from Internatioinal Society of Thai  Yoga Massage (Sunshine Network) , Kiental Switzerland

2007                               : Certificate for Acupuncture and Moxibustion from Shanghai University of Traditional Chinese Medicine.

2007                               : Certificate for Chinese massage Tuina from the International Educational      Centre of Traditional Chinese Medicine, Shanghai University of Traditional     Chinese Medicine.

2003-2008                      : 5 sene içersinde 4 kez 3’er aylık periodlarda Thai masaj masterı Pichest     Boonthumme’ın öğrencisi oldu ve her fırsatta olmaya devam ediyor.

2002                             : Diploma in Nuad Bo-Rarn Thai Massage from ITM, Chang Mai Thailand

2002                             : Diploma in Teacher Training Nuad-Bo-Rarn Thai Massage, Chang Mai Thailand

2002                             : Diploma in Sen – Therapy Nuad Bo-Rarn Thai Massage            (International Training Massage), Chang Mai Thailand

2002                             : Certificate of Foot Reflexology from Traditional Health Centre,  Chang Mai Thailand

4 comments

  • Bir süredir Uzak Doğu’dayım kendi eğitimlerim için. Önümüzdeki Ekim ayından itibaren eğitimlerime dönecek ve buradan yayınlayacağım, sevgiler

   • Merhaba bem Klinik Psikolog
    Ayşin Akdağ
    Videolarınızdan ce eğitimlerinizden haberdar olmak istiyorum.Alanımda kullanabileceğim Bölümlerin olduğunu düşünüyorum

   • Ayşin Hanım merhabalar,

    Çok teşekkür ederim mesajınız ve ilginiz için. Biraz geç yanıt yazdığım için de özür dilerim. İçinde bulunduğumuz durum nedeniyle şu anda mevcut öğrencilerimle zoom üzerinden bire bir derslerimize devam edebiliyoruz yalnızca. Email adresim esrathai@gmail.com a bir mail gönderirseniz ileride nasıl işbirliği yapabileceğimiz konusunda haberleşebiliriz.

    Sevgilerimle,
    Esra Yazıcı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s