ANKARA MEDİKAL ÇİGONG HAFTASONU Programı Ocak 2019’da yeniden başlayacak. Takipte kalın!

Bu kurs her seviyeden katılımcıya açık. Hem yeni başlayanlar; hem de daha önce ÇiGong çalışmış, ancak belli bir formun içerisinde derinleşmek isteyen kişiler bu eğitimden faydalanabilir.

Tarihler:
1. Modül:
2. Modül:
Saat: 9:30 / 16:00

Ücret:

* Katılım 10 kişi ile sınırlı olduğundan erken kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Medikal Çigong Hakkında
————————–

Medikal Çigong / The Seven Static Poses / Yedi Sabit Duruş

Geleneksel ÇiGong egzersizleri yüzyıllardan beri güç ve konsantrasyonun sağlanması açısından birçok savaş sanatının da temelini oluşturmuştur.

Oysa bizim Medikal ÇiGong / Yedi sabit duruş formunu öğrenmekteki amacımız bundan farklıdır.

Aynı enerjiyi kavga etmek ya da savunma yapmak yerine kendi merkezimize yönlendirir, bedensel ve zihinsel sağlığımızı kuvvetlendirmek için kullanırız.

Medikal ÇiGong Çin Tıbbı’yla aynı temellere dayanan, tabiatın işleyiş kurallarını gözlemleyip, vücudu bu esaslara göre harekete yönlendiren önemli bir iyileştirme sistemidir. Bu sistem insan mekanizmasını doğanın doğal bir parçası olarak kabul eder ve dünyamızı canlı kılan fizik kurallarının vücut / zihin sistemimiz içersinde nasıl çalıştığını farkedip anlamamıza aracılık etmiş olur.

Yüzyıllar içersinde doğayla bağları zayıflayan insan, hem fiziksel hem de ruhsal yapısında farkında olmadan tekrarladığı yanlış alışkanlıklar geliştirmeye başlamıştır. Her birimizin vücudunda ve zihninde kendine has, tekrarlanan sıkıntılı kısır döngüler mevcuttur.

Kimimiz belimizdeki geçmeyen ağrıdan, kimimiz kronik hazımsızlıktan, kimimiz gece uyuyamamaktan şikayet ederiz.
Medikal ÇiGong çalışmaları esnasında, her katılımcının kendi vücut yapısına uygun hizalamalarla enerji meridyenleri aktif hale getirilmeye, böylece sağlık sorunlarının köküne inilmeye çalışılır.
Derin nefes çalışmasıyla birlikte yapılan basit fakat etkili hareketlerle merkezimiz (Dantien) aktif hale gelir, içimizde, kendimize ait iyileşme enerjisi harekete geçer
ve tüm vücuda yayılır, zihnimiz sakinleşir, kalbimize barış dolar.

Medikal ÇiGong egzersizlerinin etkisi tekrar esasına dayanır. Sıkılmadan, inançla tekrarlanan bu rutin sayesinde içinizdeki bilgeye gittikçe daha çok yaklaşırsınız.

Program:
———

Eğitimin 1. Modülünde Çin tıbbı teorileriyle ve 7 sabit duruş formunun ilk 3 duruşuyla tanışıyorsunuz.

Takip eden buluşmada ilk 3 duruşun üzerinden tekrar tekrar geçerek yeni duruşları formun içersine ekliyoruz.

Sınıfın gelişimine göre 7 duruş tamamlanabilir ya da bazıları üzerinde derinleşme yoluna giderek birkaç tanesi ileri seviye çalışma olarak sonraya bırakılabilir.

Çalışmalarımız 7 sabit duruş egzersizleriyle birlikte çeşitli dantien/ısınma egzersizleri, dinamik egzersizler ve nefes/meditasyon çalışmalarını da kapsayacaktır.

Tarihler:
1. modül : 24/25 Kasım 2017, Cumartesi ve Pazar
2. modül : 3/4 Mart 2017, Cumartesi ve Pazar
Saat: 9:30 / 16:00

Kayıt için lütfen bizimle iletişime geçin:
0543 712 5971 / bilgi@atolyeyoga.com

Giysi: Üzerinizde rahat ve yumuşak kıyafetlerle gelmenizi tavsiye ederiz. Çalışmalar ayakkabısız, çıplak ayak ya da çorapla yapılır.

Esra Yazıcı Hakkında:
———————

ÇİN TIBBI , ÇİGONG, Çi MASAJI

2007 ve 2008 senelerinde 6 ay boyunca; Çin tıbbı, akupunktur ve Çin medikal masajı (Tuina) eğitimlerini tamamlamak üzere Çin’in Şangay kentinde yaşadı. “Shanghai University of Traditional Chinese Medicine” bünyesindeki eğitimin ardından akupunktur, moxibustion ve Çin Medikal Masajı (Tuina) konularında sertifikalar aldı.
2012 senesinden bu yana ; Chiang Mai, Tayland’da bulunan “Thai Qi Holistics” adlı Çigong kliniğinin kurucusu olan Çin Tıbbı doktoru ve Çigong Master’ı Ajarn Toh’un düzenli öğrencisidir.
Bu klinikte Medikal Çigong ve Çi Masajı eğitimlerine düzenli olarak devam etmekte, Bali’de her sene tekrarlanan yoğunlaştırılmış kamp programlarına aksatmadan katılmaktadır .
2014 senesi itibariyle hocasının onayıyla kendisi de “7 sabit duruş” formunu öğretmeye başlamıştır.

THAI MASAJ

2002 senesinde Tayland’ın Chiang mai kentinde Thai masaj eğitimine başlamış, ITM okullarında full sertifika programlarını eğitmen düzeyinde tamamlamıştır.
Bu sertifikaları programa katılan herkese verdikleri için, Thai masaj öğretmeye başlamadan önce uzun yıllar yoğun bir şekilde masaj terapisti olarak çalışmış ve Tayland’a düzenli olarak giderek eğitimlerini pekiştirmiştir. 2003 senesinde üstad Pischet Boonthumme ’i hoca olarak benimsemiş, hocasının sitilinde uzmanlaşmak için bu okulda yıllar içinde aylar süren eğitimlere katılmış ve hala katılmaktadır.

2012 yılında “Thai Massage Vacanza” tarafından İsviçre Alp’lerinde düzenlenen “Dinamik Thai Masaj” kursuna katılmış International Society of Thai Yoga Massage (Sunshine Network) hocalarından Khirisnataki ‘nin verdiği 90 saatlik kursu da tamamlayarak “Thai Yoga Massage” sertifikasını almıştır.

Geniş bir müşteri portföyüyle birçok seçkin kuruluş bünyesinde ve özel seanslarla terapilerine devam ederken, ilk olarak 2006 senesinde “Bilgi Eğitim” (Bilgi Ünv.) bünyesinde Thai masaj kursları vermeye başlamıştır. O günden bugüne sürekli gelişen eğitimler Türkiye’nin büyük şehirlerinde, çeşitli stüdyolarda her sene tekrarlanmaktadır.

http://www.esrayazici.wordpress.com
http://www.facebook.com/medikalchigong
http://www.facebook.com/thaimasaj212