İSTANBUL; 4 modüllü THAI MASAJ yeni sezon eğitimi Kasım 2021’de GALATA Çigong Atölye’sinde başlayacak. Detaylar için bu linke tıklayabilirsiniz.

ESRA YAZICI ile THAI MASAJ PROGRAMI

Kasım 2021 – Şubat 2022

Yeni sezonda Esra Yazıcı ile Thai masajı programı Galata Çigong Atölyesi’nde sizlerle olacak.

Beden ve şifa konusuna ilgiliyseniz, kendiniz ve çevreniz için masaj terapisine ihtiyaç duruyorsanız, Yoga ve/veya Pilates eğitmenliği yapıyorsanız, masaj terapisti ya da sporcuysanız bu eğitim tam size göre.

Geleneksel thai masaj teknikleriyle birlikte modern masaj tekniklerini de içinde barındıran bu eğitim size hem thai masajının tüm inceliklerini öğretirken hem de terapistin masaj yaparken nasıl konumlanacağı, enerji ve nefesini nasıl kullanılacağı gibi önemli detayları da içinde barındırıyor.

Program:

  • 1. modül: Ön vücut (Sırtüstü) pozisyonunda Ayak, bacak , kalça ve bel bölgelerine baskı ve manipülasyonları içeriyor.
  • 2. modül: Yan vücut; sırt, omuz, boyun
  • 3. modül: Yüzüstü (arka beden)
  • 4. modül: el-kol, Baş-yüz masajı / oturma pozisyonları, omuz, boyun.

olmak üzere toplam 4 haftasonu içinde program tamamlanacaktır.

Bu kurslara katılarak 20 senedir yoğun bir şekilde Thai masaj yapan, öğrenen ve öğreten tecrübeli bir hocayla çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Geleneksel Thai masaj tekniklerinin yanı sıra, geçmişten bugüne çağdaş hocalarla sürekli gelişen yeni thai masaj teknikleri de (osteothai gibi) eğitimin içersinde harmanlamakta; değişik sorunlar karşısında fayda sağlayacak değişik yaklaşımlar sunulmaktadır. Aynı zamanda hocamız 9 senedir üzerinde çalıştığı Medikal Çigong eğitimlerinin ışığında, en az masaj tekniği kadar önemli olan, terapistin masaj yaparken kendini nasıl pozisyonlayacağı, enerji ve nefesini nasıl kullanacağı konularında da öğrencilere yol gösterecektir.

BİLGİ NOTU:

Katılımcılar, dersin başında o günkü dersi seyredip notlarını aldıktan sonra, aynı dersi hoca gözetiminde birbirleri üzerinde uygulamak suretiyle tekrar edeceklerdir.Yani ders boyunca herkes masaj yapacak ve herkese masaj yapılacaktır.Kursun sonunda elinizde öğrendiklerinizle ilgili görsel döküman da olacaktır. Dersler üzerinize giydiğiniz rahat kıyafetlerinizle yapılır. Diğer her türlü döküman ve malzemeler tarafımızca temin edilecektir.

4 modülün tamamını ve verilen ödevleri tamamlayan herkese “Katılım Belgesi”nin verileceği bu eğitime:

Masaj terapisi yapan profesyoneller

Fizyoterapistler

Pilates ve Yoga eğitmenleri

Dans ve sporla uğraşanlar

Beden ve şifa konularına meraklı amatörler

Kendisi ve yakınları için bu bilgiyi öğrenip kullanmak isteyen herkes katılabilir

Kursun detayları:

Toplam Kurs süresi: 12 saat x 4

1. Modül: 13 / 14 Kasım,  2021

2. Modül: 11/ 12 Aralık,   2021

3. Modül: 15 / 16 Ocak,   2022

4. Modül: 05 / 06 Şubat,   2022

Günler ve saatler: Cumartesi: 10:30- 17:00 / Pazar: 10:30 – 17:00

Ücret ve detaylı bilgi  için:

esrathai@gmail.com